O nas

Witaj na stronie wydawnictwa Myślę Sobie

Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, próbującym lepiej zrozumieć świat i samych siebie. Przez lata zbieraliśmy doświadczenia, pracując w małych firmach i światowych korporacjach. Poznawaliśmy biznes i spotykaliśmy ludzi, którzy zajmowali w nim ważne pozycje. Czasem sami je zajmowaliśmy.

Tak jak wszyscy, żyjemy w otoczeniu, które wywiera na nas wpływ. Czytamy ciekawe książki i uczestniczymy w interesujących kursach i warsztatach.  Myślę Sobie, że warto podzielić się z Wami naszymi przeżyciami, opiniami albo postawić kilka pytań, na które jeszcze nie znamy odpowiedzi. Zdarza się, że nie zawsze dostępne są na polskim rynku tłumaczenia książek czy artykułów, ważnych dla naszego rozwoju. Stopniowo je poznajemy i będziemy dzielić się zdobytą wiedzą. Chcielibyśmy, żeby Myślę Sobie dawało dodatkową szansę Czytelnikom dotrzeć do ciekawych autorów i ich przemyśleń, a te żeby służyły rozwojowi i budowaniu samoświadomości. Lepsze rozumienie siebie i otaczającego nas świata daje nam szansę na obniżenie stresu, który towarzyszy nam na co dzień. A to prowadzi do poprawy samopoczucia i budowania pozytywnych relacji ze światem.

Tego życzymy Wam wszystkim i sobie samym.

Lidka i Tomek

Myślę Sobie | AUTORZY

krishnananda-and-amana-trobe.jpg
Krishnananda i Amana Trobe
Autor

Krish (Thomas Trobe, M.D.) jest psychiatrą, absolwentem Harvardu oraz Uniwersytetu w Kalifornii. Z Amaną (Gitte Demant Trobe) poznali się w Indiach, gdzie żyli w komunie oświeconego mistrza Osho. Są parą od 1993 roku, a w 1995 roku stworzyli Learning Love Seminars (learningloveseminars.com). Prowadzą seminaria na całym świecie. Inspirują innych, by wiedli życie pełne miłości, kreatywności oraz wewnętrznego spokoju i by akceptowali siebie takimi, jakimi są, ze swoją niepewnością i strachem. Napisali  wspólnie siedem książek, m.in. Od zaufania na niby do prawdziwego zaufania czy Kiedy seks staje się intymny.

dr-brian-alman-mysle-sobie.jpg
Brian Alman
Autor

Brian Alman – doktor psychologii, nauczyciel i badacz. Praktyk kliniczny w zakresie kontroli wagi oraz uzdrawiania ciała i duszy. Od trzydziestu pięciu lat uczy prostych i zarazem potężnych technik samouzdrawiania, a z jego pomocy skorzystało ponad dziesięć tysięcy osób. W swojej pracy wykorzystuje techniki uważności, medytację, relaksację, wizualizację i poczucie skuteczności. Pomaga rozstać się z przeszłością i stawić czoła wyzwaniom związanym z relacjami, stereotypami i traumami, dzięki czemu stajemy się szczęśliwsi.

robert_sutton_credit-craig-morey.jpg
Robert Sutton
Autor

Robert Sutton jest profesorem zarządzania na Uniwersytecie Stanforda. Jako badacza interesują go procesy zmian w organizacjach, przywództwie biznesowym, a także innowacyjność i dynamika miejsc pracy. Publikował na łamach „New York Timesa”, „Wall Street Journal” czy „Harvard Business Review”. Jest autorem wielu bestsellerowych publikacji, takich jak „Twarde fakty, niebezpieczne półprawdy i kompletne bzdury” czy „Dobry szef, zły szef”.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *